Zespół pełen pasji

Muzyka połączyła wynalazców i przedsiębiorców wspólną wizją

Kim jesteśmy

YAYUMA to spółka istniejąca od 2015 roku. Swoją nazwę wzięła od pierwszych sylab imion jej założycieli, czyli Jarka, Jurka i Marcina. Firma już w 2009 roku zaczęła badania nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby podnieść jakość dźwięku odtwarzanego przez systemy audio. Odkrycie, którego dokonał jeden z założycieli - Jurek Pona, dotyczy fundamentów procesu przetwarzania sygnału audio i ma potencjał do zrewolucjonizowania świata muzyki i nie tylko.

Celem firmy YAYUMA jest stworzenie nowego standardu audio bazującego na technologii PONA sound. Technologia ta zmienia sposób sterowania sygnałem, co pozwala znacząco zbliżyć się do wzorca naturalnego brzmienia.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Wspólnie tworzymy nowoczesną technologię i podbijamy świat.

Jarek Proksa
Founder & Board Advisor
Jurek Pona
Founder & CTO
Marcin Skrzypczak
Founder & CMO
Mariusz Lachowicz
CEO
Bogdan Biela
COO
NASZA HISTORIA

2014

Przełomowa dla nas chwila - powstaje pierwszy prototyp procesora, który w dużym stopniu realizuje ideę, nad którą pracowaliśmy. To był silny bodziec do powołania do życia firmy YAYUMA.

2015

Założenie firmy YAYUMA audio sp. z o.o.

Zgłoszenie patentowe rozwiązania PONA sound.

Powstaje pierwszy prototyp symetrycznego procesora realizującego technologię PONA sound.

2016

Premiera seryjnego urządzenia najwyższej klasy realizującego technologię PONA sound na targach AVS Warszawa 2016 i otrzymanie nagrody "Best of the best AVS 2016".

2017

Podczas wystawy AUDIO VIDEO SHOW otrzymujemy nagrodę “Best of AVS 2017” od magazynu Sound Stage Hi-Fi.

2018

Pozyskujemy nowego partnera biznesowego

Zmieniamy siedzibę i tworzymy w niej studio odsłuchu.

2019

Przeprowadzamy pierwsze testy technologii PONA sound w wersji cyfrowej.

2020

Uzyskujemy patenty w Stanach Zjednoczonych i Rosji

2021

Uzyskujemy patenty w Chinach, Makau,
Japonii i Hong Kongu

Ciągły rozwój i budowa marki

Nasza droga do sukcesu

Wspólna pasja do muzyki dała nam motywację do podjęcia się trudnego zadania wymagającego wiedzy i cierpliwości. Przebyliśmy długą drogę, efektem której jest technologia o ogromnym potencjale. Nie zatrzymujemy się. Wciąż pracujemy nad jej wdrożeniem i rozpowszechnieniem na całym świecie.

01
Potrzeba
01

Potrzeba

Niedosyt, który pozostawał podczas odsłuchiwania muzyki, zarówno na urządzeniach domowych, jak i tych bardziej zaawansowanych technologicznie, nie pozwolił nam przejść obojętnie obok problemu spłycenia brzmienia i dynamiki.

02
Poszukiwanie
rozwiązania
02

Poszukiwanie
rozwiązania

Nie wystarczy dostrzec problemu. Trzeba również odkryć, co leży u jego podstaw. Ku naszemu zdziwieniu, znaleźliśmy zniekształcenie, które w każdych warunkach obniża jakość odtwarzanego dźwięku. Eliminacja tego zniekształcenia, to fundament, dzięki któremu mogliśmy uzyskać skok jakości słuchanych dźwięków.

03
Pomysł
03

Pomysł

Znaleźliśmy sposób na eliminację zniekształcenia poprzez zmianę sposobu pracy głośnika. Głośnik po raz pierwszy w historii odtwarza dokładnie to, co rejestruje mikrofon, lub co zostało zapisane na dowolnym nośniku.

04
Prototyp
04

Prototyp

Znaleźliśmy sposób, więc kolejnym krokiem były przygotowania i pomiary, które pozwoliły na opracowanie sprzętu z zastosowaniem naszego rozwiązania technologicznego. Powstał pierwszy prototyp finalnego urządzenia ASP (Analog Signal Audio).

05
Ochrona
patentowa
05

Ochrona
patentowa

Po uzyskaniu znaku towarowego w Polsce z sukcesem rozpoczęliśmy starania o uzyskanie patentów w różnych częściach świata.

06
Produkcja
seryjna
06

Produkcja
seryjna

Zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy jest produkcja udoskonalonych procesorów z zastosowaniem technologii Pona Sound.